Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

 

Po raz kolejny nasza młodzież wyjechała na pięciotygodniowe praktyki w ramach programu Leonardo da Vinci. Tym razem 8.uczniów zrealizuje staże w hiszpańskiej Barcelonie – 4. dziewczyny w pięciogwiazdkowym Hotelu Meila Barcelona Sky, a kolejnych 4. uczniów będzie doskonaliło swoje umiejętności  w czterogwiazdkowym Hotelu de Campanille Barbera. Oprócz wyjazdu do Hiszpanii, kolejnych ośmioro uczniów wyjechało również na 5. tygodni do Wielkiej Brytanii. Uczniowie ci będą pracować w czterogwiazdkowym Hotelu Urban w Grantham. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasza młodzież realizowała będzie także program kulturowy, m.in. zwiedzając Barcelonę, Gironę oraz Londyn i Lincoln, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły w Anglii i Hiszpanii będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupu w Primarku. Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach nowego projektu Erasmus+ przewidziano już na maj 2015 roku. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Grantham (10 osób), do Barcelony (10 osób) oraz do austriackiego Zwettl ( 6 osób). Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.