Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

Dnia 16 kwietnia 2013r. o godz. 600 rozpoczęła się nasza przygoda z Anglią.Wyjechaliśmy busem z Bielska na lotnisko do Katowic. Tam czekaliśmy na samolot, którym dotarliśmy do Londynu. Z lotniska odebrał nas nasz opiekun Nick Grimwood, bardzo miło nas przywitał i zabrał busem do miejsca zakwaterowania czyli Grantham. Na miejscu byliśmy w godzinach popołudniowych. Przywitano nas pysznym, bardzo wyczekiwanym przez nas posiłkiem.

Do końca tygodnia miałyśmy czas na to, aby oswoić się z nowym otoczeniem. Zostałyśmy oprowadzone do College’u oraz po miasteczku Grantham.

Przez pierwsze 3 dni odbywał się dla nas kurs języka angielskiego (łącznie 6 godzin). Prowadzony był on przez bardzo sympatyczną kobietę Carol. Dzięki tym lekcjom niewątpliwie oswoiłyśmy się z językiem angielskim.

Nasza praktyka zaczęła się w poniedziałek, 17 kwietnia. Tego dnia pierwszy raz pojawiłyśmy się w hotelu „The Olde Barn Hotel”. Zostałyśmy po nim oprowadzone, pokazano nam wszystkie stanowiska naszej pracy oraz otrzymałyśmy grafik na następne tygodnie.

Tym sposobem, przez pięć tygodni pracowałyśmy na różnych stanowiskach (każdy tydzień na innym stanowisku). Były to: kuchnia, restauracja, służba pięter oraz fitness. Pracowałyśmy na dwie zmiany: 7.00-14.00 lub od 14.00-22.00. Pracownicy zawsze byli dla nas bardzo mili, pomagali nam w każdej sytuacji, zawsze można było na nich liczyć. W hotelu bez przerwy panowała miła i przyjazna atmosfera.

Każdy weekend miałyśmy wolny od pracy. Nasz opiekun zabierał nas w tym czasie na wycieczki do Lincoln, Nottingham oraz Londynu. Poza wycieczkami mogłyśmy wykorzystać czas jak tylko chciałyśmy.

Nasz pobyt w Grantham zakończył się 22 maja. Czas jaki tam spędziłyśmy będzie dla nas niezapomniany. Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że mogłyśmy tam pojechać, doświadczyć czegoś nowego, poznać nowych ludzi i podszkolić język angielski. Dziękujemy naszej szkole za taką szansę. Nie żałujemy ani jednej chwili spędzonej w Grantham.

Klaudia Mrowiec kl. 3at