Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

Pierwsi tegoroczni uczestnicy kolejnego już (czwartego! ) realizowanego przez naszą szkołę programu „Leonardo da Vinci”,  wyjechali na praktyki odbywane w zagranicznych hotelach w Wielkiej Brytanii (Manchester, Huddersfield i Grantham) i Austrii (Zwettl).  16 kwietnia dziesiątka uczniów ( a raczej uczennic) „Tuwima” trafiła, dzięki programowi europejskiemu „Leonardo”, z którego słynie w naszym kraju (a także poza jego granicami) „Tuwim”, do pięcio-gwiazdkowego hotelu „Mercure” w Manchesterze, luksusowego „Cedar Court „ pomiędzy północno-angielskimi  miastami Huddersfield i Halifax oraz „Olde Barn” w Marston niedaleko Grantham i Lincoln w środkowym Albionie. Sześciu stażystów wyjechało 18 kwietnia do Dolnej Austrii, aby swój „leonardowski” staż odbyć w renomowanych hotelach nad Dunajem. W ten sposób rozpoczął się praktyczny, kolejny  etap realizacji nowego programu: „Kształtowanie kompetencji zawodowych hotelarzy i organizatorów turystyki z uwzględnieniem aktualnych standardów europejskich”, na lata 2012 – 2014. Na zagranicznych stażach „leonardowcy” z naszej szkoły przebywać będą 5 tygodni, a więc wrócą do szkoły 22 i 24 maja. 

 1  2  3

To dopiero początek najnowszego programu. Już na początku czerwca kolejna grupa 10 uczniów naszej szkoły wyjedzie na praktyki w hotelach: „American Palace” oraz „Cristoforo Colombo”, położonych w sercu Rzymu. Hotele w Italii, których przeciętne roczne obłożenie sięga 97% (wiadomo:Rzym!) będą partnerem „Tuwima” po raz pierwszy w ponad 10-letniej tradycji „Leonarda” w naszej szkole, wzbogacając doświadczenia zdobyte do tej pory w Anglii, Niemczech, Austrii.

A co potem? Już w styczniu i marcu 2014 następni uczniowie naszej szkoły (dwudziestu)pojadą na swoją „leonardowską” przygodę nad Tamizą.