Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

Nasi partnerzy w projekcie

W naszym projekcie w ramach programu Leonardo da Vinci współpracujemy z przedstawionymi poniżej Partnerami zagranicznymi. W celu dokładniejszego zapoznania się z ich ofertą, profilem kształcenia oraz tradycją zapraszamy do odwiedzenia stron www poszczególnych instytucji edukacyjnych, do których linki (dla ułatwienia) umieszczone są poniżej każdego opisu.

 

Grantham College - Wielka Brytania

Grantham College kształci ponad 1200 uczniów powyżej 16 roku życia, oferując szeroką gamę kursów kształcenia zawodowego i akademickiego. Szkoła zyskała międzynarodową reputację ośrodka o wysokim standardzie nauczania, stąd duże zainteresowanie szkołą uczniów z różnych stron Wielkiej Brytanii oraz Europy i świata. Na przestrzeni ostatnich 10 lat Grantham College uczestniczył w licznych projektach europejskich, między innymi Leonardo da Vinci oraz Socrates-Comenius, jak i przedsięwzięciach obejmujących zarówno dwustronne wymiany uczniów, jak również praktyki zawodowe w Finlandii, Francji, Hiszpanii i na Węgrzech. Grantham College współpracował z naszą szkołą trzykrotnie przy realizacji programów Leonardo da Vinci, w edycji 2004-2006, 2007-2009 oraz 2010-2012.

Szkoła jest czołowym College'em w Lincolnshire. Podstawowy zakres kształcenia stanowi przygotowanie słuchaczy do podjęcia różnorodnych studiów na poziomie uniwersyteckim. Kształcenie wykwalifikowanych kadr hotelarzy i pracowników obsługi turystycznej należy do podstawowych zakresów nauczania w tej instytucji. Nasze doświadczenia wynikające ze współpracy z Grantham College upewniają nas, że ten wybór gwarantuje wysoką jakość odbywanych staży, jak i należytą opiekę nad wysłaną młodzieżą. Zgadnie z ustaleniami z partnerem pięciu stażystów realizowało będzie praktykę w każdej z trzech tur w hotelu pięciogwiazdkowym "The Olde Barn Hotel" w Marston koło Grantham.

http://grantham.ac.uk/

Huddersfield New College - Wielka Brytania

Hudersfield New College edukuje niespełna 2000 studentów w wieku od 16 do 18 lat. Szkoła należy do czołowych College'ów w Anglii. Bardzo dobre wyposażenie oraz wykwalifikowana kadra nauczycielska stanowi, iż HNC jest znanym ośrodkiem kształcącym na poziomie akademickim i zawodowym, oferującym bardzo szeroki wybór kursów zindywidualizowanych według potrzeb studentów. Oprócz kursów biznesowych, informatycznych i z zakresu opieki zdrowotnej, College proponuje także kursy z dziedziny podróży i turystyki. HNC swoją długą historię współpracy międzynarodowej rozpoczął 20 lat temu z Moshi Technical School w Tanzanii. College współpracuje także z partnerami w Szwecji, Niemczech i Polsce. Współpraca HNC z naszą szkołą rozpoczęła się w roku 2000 projektem "Promocja turystyki w rejonie Podbeskidzia i Kirklees". Do tej pory HNC zrealizował z Zespołem Szkół im. J. Tuwima 9 projektów międzynarodowych (Socrates-Comenius, Młodzież i Leonardo da Vinci). Koordynatorami poszczególnych projektów byli zarówno nauczyciele szkoły polskiej, jak i brytyjskiej. Szkoła ma podpisane umowy z czołowymi hotelami regionu, w których nasi stażyści odbywali i mogą odbywać praktyki. Zgodnie z ustaleniami z partnerem podczas każdej z trzech tur planowanych staży, dwóch uczestników odbędzie praktykę w hotelu "George", dwóch w hotelu "Cedar Court", a jeden stażysta w hotelu "Old Golf House". Wszystkie wymienione obiekty mieszczą się w Huddersfield i są kategoryzowane czterema gwiazdkami.

http://huddnewcoll.ac.uk/

HWL-FW Zwettl - Austria

Placówka oświatowa powstała w 1982 roku, składająca się z trzech typów szkół: 5-letniej, kończącej się egzaminem dyplomowym i egzaminem dojrzałości oraz 3-letniej i 1-rocznej szkoły. Wszystkie trzy typy szkół przygotowują do zawodów związanych z pracą w biurze, administracji, gastronomii i turystyce. Dyplom ukończenia szkoły oraz egzamin dojrzałości umożliwiają dostęp do wszystkich uniwersytetów i szkół wyższych. Szkoła liczy 458 uczniów (20 klas) i zatrudnia 49 nauczycieli. Jest to prywatna szkoła katolicka, którą utrzymuje Kongregacja Sióstr Franciszkanek. Do dyspozycji uczniów jest internat z 40 miejscami i stołówka. Szkoła realizowała już poprzednie trzy projekty Leonardo da Vinci, których promotorem była nasza placówka. Uczniowie tej instytucji odbywają obowiązkowo 12 tygodniową praktykę zawodową pomiędzy trzecią a czwartą klasą. Szkoła brała także udział w projektach współpracy międzynarodowej - wymiany językowej z Francją, USA i Czechami. Współpraca szkoły austriackiej z naszą szkołą to także dwustronna wymiana uczniowska w celu wzajemnej prezentacji metod i sposobów nauczania przedmiotów zawodowych. Zgodnie ze szczegółowymi ustaleniami z partnerem dwóch naszych stażystów odbędzie praktyki w pięciogwiazdkowym hotelu "Loisium" w Langenlois, dwóch w czterogwiazdkowym hotelu "Parkhotel" i dwóch również w czterogwiazdkowym hotelu "Alte Post". Oba hotele zlokalizowane są w Krems am Donau.

http://hlwzwettl.ac.at/

Gruppo LO. AN. Hotel

GRUPPO LO. AN. Hotel istnieje na rynku od 1960 roku i jest jednym z najważniejszych przedsiębiorstw hotelowych Włoch. Jest to sieć ośmiu hoteli 3 i 4-ro gwiazdkowych zlokalizowanych w centum oraz najbardziej prestiżowych i najczęściej odwiedzanych przez turystów dzielnicach Rzymu. Należą do nich hotele: trzygwiazdkowy "Santa Costanza" oraz czterogwiazdkowe "Degli Aranci", "American Palace", "Colombo Roma", "Imperiale", "Donna Laura", "Villa Glori" oraz "Grand Hotel Fleming". Hotele te są nastawione zarówno na obsługę turystów, jak i biznesmenów. W latach 2007-2010 wszystkie budynki hotelowe zostały całkowicie odnowione i wyposażone na nowo, wychodząc naprzeciw wymaganiom gości z całego świata. GRUPPO LO. AN. HOTEL współpracuje z licznymi instytucjami z Europy, Ameryki Środkowej i Południowej oraz Azji. Ma podpisane umowy ze szkołami turystycznymi, hotelarskimi i gastronomicznymi, w ramach których przyjmuje młodzież na praktyki zawodowe. GRUPPO LO. AN. HOTEL zatrudnia ponad 100 pracowników mających wieloletnie doświadczenie w branży hotelarsko-turystycznej i opiece nad stażystami i praktykantami. Od dwóch lat hotele Grupy LO.AN szeroko współpracują ze Scuola Alberghiera di Fiuggi Miachelangelo Buonarroti pod Rzymem, znaną włoską szkołą kształcącą kadry dla hotelarstwa i turystyki Włoch. Wszystkie te działania dają rękojmę wysokich kompetencji partnera także w aspekcie umiejętności przekazywania praktycznej wiedzy, jak i właściwej opieki nad naszymi stażystami. Zgodnie ze szczegółowymi ustaleniami z partnerem dziesięciu stażystów wyjeżdżających na praktykę do Włoch podzielonych zostanie na dwuosobowe grupy, które zrealizują staż w czterogwiazdkowych hotelach: "Degli Aranci", "Imperiale", "Donna Laura", "Villa Glori" oraz "Colombo Roma.

http://gruppoloan.it