Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

17.05.11 wyjechaliśmy na praktyki do Niemiec do miasta Chemnitz. Wszyscy zakwaterowani byliśmy w akademiku w małym miasteczku Einsiedel w pobliżu miasta. Znajdowała się tam młodzież z całej Europy odbywająca również praktykę zawodową.  W pierwszym tygodniu zapoznaliśmy się z naszymi opiekunami oraz hotelami, w których rozpoczęliśmy pracę już na początku kolejnego tygodnia. Pierwszy dzień pracy był dla każdego z nas bardzo stresujący, ale pracownicy okazali się być życzliwi i wyrozumiali.

Mieliśmy okazje wykazać się znajomościami językowymi oraz z każdym dniem spędzonym na praktykach poszerzaliśmy jego znajomość. Weekendy były dla nas czasem wypoczynku i poznawania okolicznych miast takich jak: Drezno, Miśnia, Lipsk, Zwickau. Zwiedziliśmy również historyczne miasto Augustusburg oraz Horch-Muzeum, które okazało się być niezwykle interesujące przez ciekawą wystawę starych aut. Wolny czas od pracy był zawsze organizowany z korzyścią dla nas. Samodzielnie udawaliśmy się również na baseny i do centrum handlowego w pobliżu Chemnitz. Praktyki minęły niespodziewanie szybko więc nastał czas powrotu do domu. Spokojnie i bez przygód wróciliśmy do Polski.

Wszyscy jesteśmy zadowoleni z odbytego przez nas stażu. Praktyki pozwoliły nam na poszerzanie kwalifikacji zawodowych oraz językowych co na pewno zaowocuje w przyszłości przy podejmowaniu pracy.

Załączniki:
Pobierz plik (Chemnitz - prezentacja praktyk.pdf)Praktyka zawodowa - Niemcy[ ]874 kB