Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej


IMG 20190316 WA0022Po raz kolejny nasi uczniowie wyjadą, już w tym tygodniu, na pięciotygodniowe staże zagraniczne. Możliwe jest to dzięki realizacji nowego programu Erasmus+. Tym razem wyjedzie rekordowa ilość - 46 uczniów. 10 z nich zrealizuje staże w hiszpańskiej Tarragonie na Costa Brava – 3 uczennice w pięciogwiazdkowym Hotelu Tamarit, 3 uczniów będzie doskonaliło swoje umiejętności w czterogwiazdkowym Hotelu Salou. Po dwóch uczniów będzie pracowało w czterogwiazdkowych hotelach Urbis i Alexandra. Oprócz wyjazdu do Hiszpanii, kolejnych dziesięcioro uczniów wyjedzie również na 5 tygodni do Wielkiej Brytanii. Uczniowie ci będą pracować w czterogwiazdkowym Hotelu Urban w Grantham. Również na podobne staże wyjadą w tym okresie dwie grupy stażystów do Austrii. Dziesięcioro z nich będzie doskonaliło swoje umiejętności zawodowe w Pensjonacie Imbachhorn, położonym w malowniczej alpejskiej scenerii. Szóstka uczestników odwiedzi miejscowość Zwettl w Dolnej Austrii, gdzie będą szkolili się w trzech czterogwiazdkowych hotelach: Ottenstein, Mohnhotel oraz Faulenzerhotel. Zupełną nowością tegorocznych staży będzie wyjazd naszej młodzieży do Portugalii. Przez 5 tygodni dziesiątka z nich będzie szkoliła się w hotelach malowniczej Bragi, położonej nieopodal Oceanu Atlantyckiego. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasza młodzież realizowała będzie także program kulturowy, m.in. zwiedzając Barcelonę, Gironę, Halstad, Wiedeń, Lizbonę i Porto oraz Londyn i Lincoln, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły w Anglii, Austrii, Portugalii i Hiszpanii będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupy w Primarku. Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach nowego projektu Erasmus+ przewidziano już w połowie stycznia 2020 roku. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Grantham (10 osób) i Bragi (10 osób). Do Portugalskiej Bragi na staże wyjedzie wówczas również 12 nauczycieli przedmiotów zawodowych. Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.

 

Celem projektu jest zwiększenie Waszych szans na rynku pracy, wspieranie mobilności zawodowej, doskonalenie umiejętności zawodowych i językowych w oparciu o nowoczesne standardy branży hotelarskiej i turystycznej w Unii Europejskiej.
W ramach projektu możecie wyjechać na 5-tygodniowe praktyki zawodowe do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Austrii lub po raz pierwszy do Portugalii. Wszyscy Partnerzy gwarantują wysoką jakość kształcenia praktycznego, które będzie poświadczone certyfikatem EUROPASS-MOBILNOŚĆ oraz ujęte w systemie ECVET.
Z pewnością dodatkowym atutem praktyk zagranicznych jest:

  • możliwość poznania "z bliska" kultury odwiedzanego kraju,
  • budowanie własnego CV, w którym fakt odbycia praktyki za granicą jest wysoko ceniony,
  • zdobywanie wartościowych doświadczeń zawodowych.


karta jakosciProjekt pt. „Bielski Hotelarz skrótem do kariery w Europie” jest w całości finansowany ze środków UE. Jest on częścią Programu Erasmus+ KA 116 - sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe. To pierwszy projekt realizowany przez naszą szkołę w ramach otrzymanej Karty Jakości Mobilności.
W projekcie po raz pierwszy weźmie udział 8. osobowa grupa nauczycieli wyjeżdżająca w lutym 2019 roku na zajęcia job-shadowing do hoteli w Barcelonie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania chęci uczestnictwa w w/w projekcie !!!