Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

 

Nottingham

Po raz kolejny nasza młodzież wyjedzie, już w tym tygodniu, na pięciotygodniowe praktyki. Tym razem po raz drugi w ramach nowego programu Erasmus+, kolejnych dziesięcioro uczniów gościć będzie przez 5. tygodni w Wielkiej Brytanii. Uczniowie ci będą pracować w czterogwiazdkowym Hotelu Urban w Grantham. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasza młodzież realizowała będzie także program kulturowy, m.in. zwiedzając Londyn, Lincoln oraz miasto Robin Hooda - Nottingham, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupu w Primarku. Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach nowego projektu Erasmus+ przewidziano już na luty 2016 roku. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Grantham (10 osób), Barcelony (10 osób) oraz do nowego partnera w alpejskim Fusch (10 osób). Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.