Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

 

Po raz kolejny nasza młodzież wyjedzie, już w tym tygodniu, na pięciotygodniowe praktyki. Tym razem po raz pierwszy w ramach nowego programu Erasmus+. 10 uczniów zrealizuje staże w hiszpańskiej Barcelonie – 2 dziewczyny w pięciogwiazdkowym Hotelu Sansi Pedrables, 4 dziewczyny w pięciogwiazdkowym Hotelu Meila Barcelona Sky, a kolejnych 4 uczniów będzie doskonaliło swoje umiejętności  w czterogwiazdkowym Hotelu de Campanille Barbera. Oprócz wyjazdu do Hiszpanii, kolejnych dziesięcioro uczniów wyjedzie również na 5 tygodni do Wielkiej Brytanii. Uczniowie ci będą pracować w czterogwiazdkowym Hotelu Urban w Grantham. Również na podobne staże wyjedzie w tym okresie do Zwettl w Austrii grupa 6 uczniów. Będą oni doskonalili swoje umiejętności zawodowe w trzech czterogwiazdkowych hotelach Dolnej Austrii. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasza młodzież realizowała będzie także program kulturowy, m.in. zwiedzając Barcelonę, Gironę oraz Londyn, Lincoln i Wiedeń, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły w Anglii, Austrii i Hiszpanii będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupu w Primarku. Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach nowego projektu Erasmus+ przewidziano już na listopad 2015 roku. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Grantham (10 osób) i Barcelony (10 osób). Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.