Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

 

w BarceloniePo raz kolejny nasza młodzież wyjedzie, już w przyszłym tygodniu, na pięciotygodniowe praktyki. Po raz kolejny w ramach nowego programu Erasmus+. 10.uczniów zrealizuje staże w hiszpańskiej Barcelonie – 6. dziewczyn w pięciogwiazdkowym Hotelu Meila Barcelona Sky, a 4. uczniów będzie doskonaliło swoje umiejętności w czterogwiazdkowym Hotelu de Campanille Barbera. Oprócz wyjazdu do Hiszpanii, kolejnych dziesięcioro uczniów wyjedzie również na 5. tygodni do Wielkiej Brytanii. Uczniowie ci będą pracować w czterogwiazdkowym Hotelu Urban w Grantham. Również na podobne staże wyjedzie w tym okresie do Fusch w Austrii grupa 10. uczniów. Będą oni doskonalili swoje umiejętności zawodowe w pięknym pensjonacie Imbachhorn położonym w centrum austriackich Alp. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasza młodzież realizowała będzie także program kulturowy, m.in. zwiedzając Barcelonę, Gironę oraz Londyn, Lincoln i Salzburg, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły w Anglii, Austrii i Hiszpanii będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupu w Primarku. Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach nowego projektu Erasmus+ przewidziano już na przełom maja i czerwca 2016 roku. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Grantham (8 osób), Barcelony (8 osób), Rzymu (9 osób) i Zwettl w Austrii (6 osób). Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.

 

Nottingham

Po raz kolejny nasza młodzież wyjedzie, już w tym tygodniu, na pięciotygodniowe praktyki. Tym razem po raz drugi w ramach nowego programu Erasmus+, kolejnych dziesięcioro uczniów gościć będzie przez 5. tygodni w Wielkiej Brytanii. Uczniowie ci będą pracować w czterogwiazdkowym Hotelu Urban w Grantham. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasza młodzież realizowała będzie także program kulturowy, m.in. zwiedzając Londyn, Lincoln oraz miasto Robin Hooda - Nottingham, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupu w Primarku. Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach nowego projektu Erasmus+ przewidziano już na luty 2016 roku. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Grantham (10 osób), Barcelony (10 osób) oraz do nowego partnera w alpejskim Fusch (10 osób). Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.

 

Po raz kolejny nasza młodzież wyjedzie, już w tym tygodniu, na pięciotygodniowe praktyki. Tym razem po raz pierwszy w ramach nowego programu Erasmus+. 10 uczniów zrealizuje staże w hiszpańskiej Barcelonie – 2 dziewczyny w pięciogwiazdkowym Hotelu Sansi Pedrables, 4 dziewczyny w pięciogwiazdkowym Hotelu Meila Barcelona Sky, a kolejnych 4 uczniów będzie doskonaliło swoje umiejętności  w czterogwiazdkowym Hotelu de Campanille Barbera. Oprócz wyjazdu do Hiszpanii, kolejnych dziesięcioro uczniów wyjedzie również na 5 tygodni do Wielkiej Brytanii. Uczniowie ci będą pracować w czterogwiazdkowym Hotelu Urban w Grantham. Również na podobne staże wyjedzie w tym okresie do Zwettl w Austrii grupa 6 uczniów. Będą oni doskonalili swoje umiejętności zawodowe w trzech czterogwiazdkowych hotelach Dolnej Austrii. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasza młodzież realizowała będzie także program kulturowy, m.in. zwiedzając Barcelonę, Gironę oraz Londyn, Lincoln i Wiedeń, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły w Anglii, Austrii i Hiszpanii będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupu w Primarku. Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach nowego projektu Erasmus+ przewidziano już na listopad 2015 roku. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Grantham (10 osób) i Barcelony (10 osób). Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.

 

Celem projektu jest zwiększenie Waszych szans na rynku pracy, wspieranie mobilności zawodowej, doskonalenie umiejętności zawodowych i językowych w oparciu o nowoczesne standardy branży hotelarskiej i turystycznej w Unii Europejskiej.

W ramach projektu możecie wyjechać na 5-tygodniowe praktyki zawodowe do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii lub Austrii. Sprawdzeni Partnerzy gwarantują wysoką jakość kształcenia praktycznego, które będzie poświadczone certyfikatem EUROPASS-MOBILNOŚĆ.

Z pewnością dodatkowym atutem praktyk zagranicznych jest:

  • możliwość poznania "z bliska" kultury odwiedzanego kraju,
  • budowanie własnego CV, w którym fakt odbycia praktyki za granicą jest wysoko ceniony,
  • zdobywanie wartościowych doświadczeń zawodowych.

Projekt pt. "Kształcenie praktycznych umiejętności w bielskim Hotelarzu kluczem do kariery w zintegrowanej Europie" jest w całości finansowany ze środków UE.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania chęci uczestnictwa w w/w projekcie !!!