Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

 

 

 

lotnisko w Barcelonie cPo raz kolejny nasza młodzież wyjedzie, już w przyszłym tygodniu, na pięciotygodniowe staże. Możliwe jest to dzięki realizacji kolejnego projektu Erasmus+, już w ramach Karty Jakości Mobilności. Tym razem wyjedzie 15 uczniów. 8 uczennic zrealizuje staże w hiszpańskiej Barcelonie–4 dziewczyny w czterogwiazdkowym Hotelu Evenia, a 4 kolejne będą doskonaliły swoje umiejętności również w czterogwiazdkowym Hotelu Condes. Oprócz wyjazdu do Hiszpanii, kolejnych dziewięcioro uczniów wyjedzie również na 5 tygodni do Wielkiej Brytanii. Uczniowie ci będą pracować w czterogwiazdkowym Hotelu Urban w Grantham. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasza młodzież realizowała będzie także program kulturowy, m.in. zwiedzając Barcelonę, Gironę oraz Londyn i Lincoln, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły w Anglii i Hiszpanii będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupy w Primarku. Po raz pierwszy w historii naszych projektów realizowanych w ramach szkolnictwa zawodowego, na tygodniowe zajęcia job-shadowing prowadzone w hotelach Barcelony wyjedzie 8 naszych nauczycieli. Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach projektów Erasmus+ przewidziano już w maju i czerwcu 2019 roku. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Grantham (10 osób), Tarragony w Hiszpanii (10 osób), Zwettl w Austrii (6 osób), Fusch w Austrii (10 osób) i po raz pierwszy do Bragi w Portugalii (10 osób). Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.