Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej


45721214 355005101928885 1097788285033381888 n1 c7 listopada 2018 Ewelina Kidoń z kl. II bt, Natalia Konderla z kl. II bt oraz Kacper Bąk z kl. III at reprezentowali Zespół Szkół im. Juliana Tuwima w I Ogólnopolskim Konkursie „Ja za barem”, który odbył się w obiekcie Kryształowe Wzgórze w Międzybrodziu Żywieckim.

Reprezentowali i WYGRALI ten konkurs!

Ewelina przygotowała mocktail o nazwie „Invisible Experience”, w skład którego wchodziły: syrop Monin Curacao Triple Sec, soki z aloesu, brzozy i limoki oraz rozmaryn .
Mocktail ten zdobył najwyższe smakowe noty degustacyjne zajmując I miejsce na podium! Do tego elegancka i bezbłędna praca za barem zapewniła Ewelinie dodatkowe wyróżnienie za: „ Najlepszą technikę”.
Natalia zaprezentowała mocktail blenderowany „Green Dream” : Syropy Monin Falernum i Lime Citron, świeży sok z pomarańczy, świeży szpinak z końcowym dopełnieniem zielonej herbaty. Delikatność smaku, świeżość i samo zdrowie zapewniły Natalii III miejsce na podium.
Kacper natomiast zagłębił się w smaki jesieni. Jego „Autumn delight” zawierał: Syropy Monin Maple Spice i Spicy Mango, świeże soki z dyni i limonki a całość aromatyzował skórkami z grejpfruta. Orginalność, ciekawy smak i bardzo dobra technika Kacpra zapewniła V miejsce. Tym wynikiem nasza drużyna znalazła się w pierwszej piątce na 24 startujących zawodników!
Ewelina Kidoń zwyciężyła także w rozgrywce dodatkowej sponsorowanej przez Firmę SCM Monin Polska. Zadaniem tym była tzw. „czarna skrzynka”, czyli zrobienie najlepszego cocktailu z produktów które się wylosuje. Nagrodą za ten wyczyn była „Dzika karta” uczestnictwa w Mistrzostwach Monin Cup Junior 2018 r. Tym samym Nasza Szkoła wysyła dwóch reprezentantów na ten prestiżowy konkurs: Ewelinę Kidoń i Klaudię Guzdek!


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Patryk Kozieł