Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

 

lotnisko w Barcelonie (800x600)Austria 2013 (600x800)Po raz kolejny nasza młodzież wyjedzie, już w przyszłym tygodniu, na pięciotygodniowe praktyki. Możliwe jest to dzięki realizacji nowego programu Erasmus+. Tym razem wyjedzie 23 uczniów. 8.uczniów zrealizuje staże w hiszpańskiej Barcelonie – 4. dziewczyny w pięciogwiazdkowym Hotelu Evenia, a 4. uczniów będzie doskonaliło swoje umiejętności w czterogwiazdkowym Hotelu de Campanille Barbera. Oprócz wyjazdu do Hiszpanii, kolejnych dziewięcioro uczniów wyjedzie również na 5. tygodni do Wielkiej Brytanii. Uczniowie ci będą pracować w czterogwiazdkowym Hotelu Urban w Grantham. Również na podobne staże wyjedzie w tym okresie do Fusch w Austrii grupa 6. naszych uczniów. Będą oni doskonalili swoje umiejętności zawodowe w Pensjonacie Imbachhorn położonym w malowniczej alpejskiej scenerii. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasza młodzież realizowała będzie także program kulturowy, m.in. zwiedzając Barcelonę, Gironę, Salzburg oraz Londyn i Lincoln, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły w Anglii, Austrii i Hiszpanii będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupy w Primarku. Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach nowego projektu Erasmus+ przewidziano już w połowie lutego 2018 roku. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Grantham (9 osób), Barcelony (8 osób) i Zwettl w Austrii (6 osób). Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.