Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

 

1 (800x583) minZa nami dwa niezwykłe tygodnie! Spędziliśmy je z Pauliną Madrigal z Meksyku i Yigitem Imamgiller z Turcji. Lektorzy-wolontariusze prowadzili w naszej szkole bardzo interesujące zajęcia. Opowiadali z pasją o swoich krajach, kulturze; prezentowali filmy i zdjęcia. Uczniowie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności językowe i organizacyjne, ponieważ wspólnie spędzali czas po lekcjach zwiedzając Bielsko, Kraków i Pszczynę. Lektorzy wybrali się z nami również do kina z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wspólnie uczestniczyliśmy w Closing Gali – uroczystym zakończeniu projektu na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Mieliśmy przyjemność poznać wszystkich wolontariuszy, którzy przyjechali do Polski m.in. z Brazylii, Iranu, Indii, Sri Lanki oraz Algierii. Closing Gala zakończyła się wspólnym poczęstunkiem, na który składały się tradycyjne potrawy przygotowane własnoręcznie przez wolontariuszy.

Udział w projekcie i wizyta lektorów to wspaniała i bezcenna przygoda. Tak wspominają ją nasi uczniowie:

Szymon Moryto: ,,Przyjęcie lektora do swojego domu pozwoliło mi między innymi nawiązać nowe znajomości, poznać nową kulturę, podszkolić język angielski. Dwa tygodnie spędzone z Yiğitem, Pauliną oraz innymi osobami był to niesamowity czas, co chwilę działo się coś nowego więc nie było mowy o nudzie. Zostałem zaproszony do Turcji i Meksyku z czego mam zamiar skorzystać gdy tylko będę miał taką możliwość. Oboje przekonywali mnie również, że sam powinienem wyjechać na taki projekt gdyż jest to niezapomniana przygoda”.

Magda i Ola Mroczko: ,,Wizytę zagranicznych lektorów Pauliny i Yigita będziemy wspominały bardzo dobrze. Przede wszystkim za ich otwartość, przyjacielski stosunek i za pozytywną energię na każdych zajęciach. Dzięki nim miałyśmy możliwość poznać nową kulturę, tradycje, a także poćwiczyć język angielski. Dzięki naszym lektorom wycieczka do Krakowa i 6 godzinne zwiedzanie upłynęło w bardzo pozytywnej atmosferze. Pomimo dużego zmęczenia na ich twarzach zawsze gościł szeroki uśmiech..takich ich właśnie zapamiętamy. Bardzo się cieszymy, że miałyśmy możliwość ich poznać”

Karolina Kanik: ,,Według mnie wizyta lektorów w naszej szkole była bardzo fajnym doświadczeniem. Dużo dowiedziałam się o naszym koledze z Turcji, jak i o jego kraju. Yigit bardzo fajnie prowadził swoje lekcje, ciekawie i zrozumiale. Był bardzo miły i sympatyczny.”

Dziękujemy za wspaniale spędzony czas!

¡Muchas gracias!

Teşekkürler!