Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

 

lotnisko w BarceloniePo raz kolejny nasza młodzież wyjedzie, już w przyszłym tygodniu, na pięciotygodniowe praktyki. Możliwe jest to dzięki realizacji nowego programu PO WER VET. Tym razem wyjedzie aż 38 uczniów. 8. z nich zrealizuje staże w hiszpańskiej Tarragonie – 3. dziewczyny w pięciogwiazdkowym Hotelu Urbis Centre, 3. uczniów będzie doskonaliło swoje umiejętności w czterogwiazdkowym Medplaya Hotel Piramide Salou, a dwie dziewczyny pracowały będą w Aparthotelu Alexandra. Oprócz wyjazdu do Hiszpanii, kolejnych dziesięcioro uczniów wyjedzie również na 5. tygodni do Wielkiej Brytanii. Uczniowie ci będą pracować w czterogwiazdkowym Hotelu Urban w Grantham. Również na podobne staże wyjedzie w tym okresie do Fusch w Austrii grupa 10. naszych uczniów. Będą oni doskonalili swoje umiejętności zawodowe w Pensjonacie Imbachhorn położonym w malowniczej alpejskiej scenerii. Jako ostatni wyjadą uczniowie do Włoch. Cała dziesiątka praktykantów, podzielona na dwie grupy, realizowała będzie staże w dwóch czterogwiazdkowych, rzymskich hotelach American Palace i Cristoforo Colombo. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasza młodzież realizowała będzie także program kulturowy, m.in. zwiedzając Barcelonę, Gironę, Rzym, Salzburg oraz Londyn i Lincoln, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły w Anglii, Austrii, Włoszech i Hiszpanii będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupy w Primarku. Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach nowego projektu PO WER VET przewidziano już na początku lutego 2018 roku. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Grantham (10 osób), Barcelony (8 osób) i Zwettl w Austrii (6 osób). Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.