Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

 

lek 200W połowie maja nasza szkoła kolejny raz gościła niecodziennych nauczycieli. Byli to młodzi zagraniczni wolontariusze: Samia z Brazylii
i Shashwat z Indii. Studenci barwnie opowiadali o swoich krajach, porywali uczniówdo tańca (capoeira i taniec hinduski) prezentując swoje zwyczaje narodowe. Uczniowie chętnie integrowali się z gośćmi, dzięki czemu doskonalili swoje umiejętności językowe - angielski i hiszpański; oraz organizacyjne. Po lekcjach uczniowie spotykali się z lektorami i z dużym entuzjazmem opowiadali o polskich obyczajach i kulturze. Wspólnie zwiedzili Bielsko, Żywiec oraz Jez. Żywieckie i Międzybrodzkie, Kraków oraz Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu.

Lektorzy mieszkali w domach naszych uczniów: Wandy i Szymona z klasy pierwszej. Byli zachwyceni gościnnością i opieką jaką otoczyli ich uczniowie i ich rodziny.

Wyjątkowe spotkania z pewnością zachęciły naszych uczniów do nauki języków obcych oraz rozbudziły chęć poznawania świata. Bardzo dziękujemy za wspaniale spędzony i inspirujący czas! Niecierpliwie oczekujemy też kolejnych spotkań, ponieważ początkiem przyszłego roku szkolnego naszą szkołę odwiedzą kolejni zagraniczni lektorzy.