Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

 

NottinghamPo raz kolejny nasza młodzież wyjedzie, już w przyszłym tygodniu, na pięciotygodniowe praktyki. Możliwe jest to dzięki realizacji programu Erasmus+. 8.uczniów zrealizuje staże w hiszpańskiej Barcelonie – 4. dziewczyny w pięciogwiazdkowym Hotelu Evenia, a 4. uczniów będzie doskonaliło swoje umiejętności w czterogwiazdkowym Hotelu de Campanille Barbera. Oprócz wyjazdu do Hiszpanii, kolejnych ośmioro uczniów wyjedzie również na 5. tygodni do Wielkiej Brytanii. Uczniowie ci będą pracować w czterogwiazdkowym Hotelu Urban w Grantham. Również na podobne staże wyjedzie w tym okresie do Zwettl w Austrii grupa 6. naszych uczniów. Będą oni doskonalili swoje umiejętności zawodowe w 3. czterogwiazdkowych hotelach położonych w przepięknym krajobrazie Dolnej Austrii. Jako ostatni wyjadą uczniowie do Włoch. Cała dziewiątka praktykantów, podzielona na dwie grupy, realizowała będzie staże w dwóch czterogwiazdkowych, rzymskich hotelach American Palace i Cristoforo Colombo. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasza młodzież realizowała będzie także program kulturowy, m.in. zwiedzając Barcelonę, Gironę, Rzym, Wiedeń oraz Londyn i Lincoln, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły w Anglii, Austrii, Włoszech i Hiszpanii będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupu w Primarku. Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach nowego projektu Erasmus+ przewidziano już na przełomie stycznia i lutego 2017 roku. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Grantham (8 osób), Barcelony (8 osób) i Zwettl w Austrii (6 osób). Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.