Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

 

w BarceloniePo raz kolejny nasza młodzież wyjedzie, już w przyszłym tygodniu, na pięciotygodniowe praktyki. Po raz kolejny w ramach nowego programu Erasmus+. 10.uczniów zrealizuje staże w hiszpańskiej Barcelonie – 6. dziewczyn w pięciogwiazdkowym Hotelu Meila Barcelona Sky, a 4. uczniów będzie doskonaliło swoje umiejętności w czterogwiazdkowym Hotelu de Campanille Barbera. Oprócz wyjazdu do Hiszpanii, kolejnych dziesięcioro uczniów wyjedzie również na 5. tygodni do Wielkiej Brytanii. Uczniowie ci będą pracować w czterogwiazdkowym Hotelu Urban w Grantham. Również na podobne staże wyjedzie w tym okresie do Fusch w Austrii grupa 10. uczniów. Będą oni doskonalili swoje umiejętności zawodowe w pięknym pensjonacie Imbachhorn położonym w centrum austriackich Alp. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasza młodzież realizowała będzie także program kulturowy, m.in. zwiedzając Barcelonę, Gironę oraz Londyn, Lincoln i Salzburg, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły w Anglii, Austrii i Hiszpanii będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupu w Primarku. Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach nowego projektu Erasmus+ przewidziano już na przełom maja i czerwca 2016 roku. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Grantham (8 osób), Barcelony (8 osób), Rzymu (9 osób) i Zwettl w Austrii (6 osób). Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.