Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

Lektor_Brazylia

W dniach 10.01.2016 – 17.01.2016 nasza szkoła gościła dwóch zagranicznych lektorów: Yining Wu (studentka psychologii i finansów z Chin) oraz Gustavo Binda (student oceanografii z Brazylii). Lektorzy prowadzili w ramach lekcji bardzo ciekawe zajęcia językowe o charakterze multimedialnym
i interaktywnym. Spotkania ze studentami były zorganizowane także po godzinach lekcyjnych. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących faktów i ciekawostek związanych z kulturą, sztuką, geografią, turystyką, a także polityką Chin, Brazylii, Australii i Singapuru.
Wolny czas lektorzy spędzali bardzo aktywnie, integrując się z naszymi uczniami. Zwiedzili Bielsko (wycieczka z uczniami, wspólne wyjście w piątkowy wieczór), Wisłę (nauka jazdy na snowboardzie), Żywiec (Stare Miasto i Muzeum Browaru Żywieckiego). Brali również udział w warsztatach tanecznych oraz wspinali się po ściance w bielskim centrum wspinaczkowym. Lektorzy mieszkali
w domach uczennic z klasy 4ct, dzięki czemu mogli poznać naszą polską gościnność, tradycję
i kuchnię.
Ich obecność była wspaniałym przeżyciem dla młodzieży. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe, organizacyjne i interpersonalne. Kontakty z wolontariuszami niewątpliwie były dla nich źródłem inspiracji ☺
Dziękujemy za ciekawie spędzony czas na lekcjach, jak i po za nimi. Z tej wizyty pozostaną nam bardzo miłe wspomnienia oraz zdjęcia.