Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

Slow MotionOgólnopolski Konkurs dla Młodych Barmanów MONIN CUP JUNIOR 2015.

Drugie miejsce zdobyła uczestniczka z naszej szkoły. Kamila Sikora oczarowała sędziów koktajlem o nazwie ‘Slow Motion’ na bazie syropu MONIN Gin oraz Arbuz. Gratulujemy !

Wydarzenie to ma na celu kształcenie młodych adeptów sztuki barmańskiej i miksologii oraz kreowanie nowych, ciekawych rozwiązań w kategorii napojów mieszanych bezalkoholowych wśród młodzieży. W tym roku Ambasada Francji objęła konkurs Honorowym Patronatem co podnosi rangę wydarzenia. Sponsorem tytularnym jest marka MONIN, która jest obecnie uznawana za numer jeden na świecie na rynku syropów klasy Premium, sosów deserowych oraz puree owocowych. To zasługa ponad 100 letniego doświadczenia oraz bogatej oferty- ponad 150 smaków sprzedawanych w 150 krajach na świecie. Do produkcji wyrobów MONIN wybierane są wyłącznie wyselekcjonowane i najlepsze owoce, kwiaty, przyprawy oraz orzechy. To sprawia, że powstają zawsze wyjątkowej jakości produkty o niepowtarzalnym smaku, kolorze i zapachu.

Przed ceremonią wręczenia nagród odbył się pokaz Beverage Innovation Director’a - Stephane Moesle z MONIN Francja, który zaprezentował i opowiedział o najnowszych trendach smakowych na świecie z wykorzystaniem najciekawszych technik oraz nowości MONIN.

  • Koktajl „Slow Motion” Metoda : shaker
    • 10 ml syropu MONIN Gin
    • 20 ml syropu MONIN Arbuz
    • 20 ml mleka sojowego waniliowego
    • 130 ml soku grejpfrutowego