Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

 

Z okazji Dnia Hotelarza i Turysty naszą szkołę już po raz czwarty odwiedził Brian George, konsul USA ds. kultury i prasy. W ramach projektu pt. ,,Born in the USA” konsul przeprowadził anglojęzyczny konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych, przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych z Bielska-Białej i okolic. Wiadomości niezbędne do przygotowania się do konkursu znajdowały się w archiwalnych numerach miesięcznika ‘Zoom in on America’, który wydawany jest w krakowskim konsulacie. W tym roku pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum Dwujęzyczne nr 2 z Bielska-Białej. Tego dnia wręczono także nagrody dla uczniów naszej szkoły, którzy otrzymali najwięcej punktów w szkolnym konkursie wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Wszystkim laureatom obydwóch konkursów oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!