Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

 

26.05.2017 to data kolejnego konkursu poświęconego tematyce amerykańskiej pt. „Born in the USA”, w którym wzięli udział gimnazjaliści z Bielska-Białej i okolic. W tym roku gościliśmy dziewięć drużyn, cztery z naszego miasta i pięć z okolicznych miejscowości. Konkurs został poprowadzony przez pracowników Konsulatu USA w Krakowie: Konsula ds. Prasy i Kultury, Panią Pam DeVolder oraz Panią Bożenę Piłat, która redaguje czasopismo „Zoom in on America”. Obu paniom towarzyszyła amerykańska praktykantka, która poznaje kulisy pracy w dyplomacji.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku gimnazjaliści znakomicie sobie poradzili z konkursowym quizem oraz udowodnili, że bardzo dobrze władają językiem angielskim. Można tutaj przypomnieć, że zgodnie z regulaminem cały konkurs był prowadzony po angielsku, co obejmowało nie tylko quiz ale także wszelkie sprawy techniczne. Padło 25 pytań, w tym wiele bardzo szczegółowych. Startujące drużyny były pytane niemal o wszystko, w tym proszono je o identyfikację cytatów.

Po konkursowym quizie Pani Konsul spotkała się z uczniami naszej szkoły oraz wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu. Były też pamiątkowe zdjęcia – jedno z nich, przedstawiające startujących gimnazjalistów oraz naszych uczniów, będzie można znaleźć w przyszłym numerze miesięcznika „Zoom in on America”.

Oto zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu „Born in the USA”:

  • Pierwsze miejsce: Gimnazjum Dwujęzyczne nr 2 w Bielsku-Białej
  • Drugie miejsce: Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju
  • Trzecie miejsce: Gimnazjum nr 4 w Bielsku-Białej

Gratulujemy uczestnikom i ich opiekunom, którym dodatkowo dziękujemy za znakomite przygotowanie podopiecznych do konkursu.