Zespół Szkół im. Juliana Tuwima

w Bielsku-Białej

X Born Zoom in on America 

 

Filar konkursu – czasopismo „Zoom in on America”

 

Konkurs bazuje na wiadomościach zawartych w miesięczniku „Zoom in on America” – periodyku redagowanym przez Konsulat USA w Krakowie. Czasopismo to stanowi prawdziwą kopalnię wiedzy o Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza o ich kulturze, geografii i historii. Na kilku stronach każdego numeru znajdziemy sporą dawkę informacji, dużo zdjęć oraz ćwiczenia dla chętnych – wszystko oczywiście po angielsku. Każdy numer omawia inny temat.

 


Pobieranie numerów konkursowych i prenumerata „Zooma” (opcja):

 

Chociaż miesięcznik wychodzi drukiem, polecamy jego bezpłatną wersję elektroniczną i jednocześnie zachęcamy do opcjonalnej, darmowej prenumeraty elektronicznej wersji czasopisma w Internecie. Bieżący numer oraz numery archiwalne są dostępne na stronie Konsulatu Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Aby wziąć udział w konkursie należy przeczytać wszystkie numery czasopisma z roku 2018 poza pierwszym numerem oraz pierwszy numer „Zooma” z 2019 roku.

 

Aby pobrać niezbędne numery czasopisma można „kliknąć” link bezpośredni do materiałów na stronie Konsulatu: 

 

https://pl.usembassy.gov/pl/edukacja/zoom-in-on-america/

lub:

 

http://www.usinfo.pl/zoom/past.html

 

Zainteresowanych prenumeratą miesięcznika prosimy o wysłanie wiadomości na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z własnego konta e-mail. Najlepiej będzie, jeśli każdy z uczniów zaprenumeruje czasopismo we własnym zakresie.

 

Zapraszamy do lektury !