Celem projektu jest zwiększenie Waszych szans na rynku pracy, wspieranie mobilności zawodowej, doskonalenie umiejętności zawodowych i językowych w oparciu o nowoczesne standardy branży hotelarskiej i turystycznej w Unii Europejskiej.

W ramach projektu możecie wyjechać na 5-tygodniowe praktyki zawodowe do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch lub Austrii. Sprawdzeni Partnerzy gwarantują wysoką jakość kształcenia praktycznego, które będzie poświadczone certyfikatem EUROPASS-MOBILNOŚĆ oraz ujęte w systemie ECVET.

Z pewnością dodatkowym atutem praktyk zagranicznych jest:

• możliwość poznania "z bliska" kultury odwiedzanego kraju,
  • budowanie własnego CV, w którym fakt odbycia praktyki za granicą jest wysoko ceniony,
  • zdobywanie wartościowych doświadczeń zawodowych.

Projekt pt. " Nowe umiejętności zdobywane w bielskim Hotelarzu istotnym krokiem ku zjednoczonej Europie” jest w całości finansowany ze środków UE. Jest on częścią dużego projektu pt. „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania chęci uczestnictwa w w/w projekcie !!!

Lotnisko w BarceloniePo raz kolejny nasza młodzież wyjedzie, już w przyszłym tygodniu, na pięciotygodniowe praktyki. Możliwe jest to dzięki realizacji programów POWER VET i Erasmus+. 8 uczniów zrealizuje staże w hiszpańskiej Barcelonie – 4 dziewczyny w pięciogwiazdkowym Hotelu Evenia, a 4 uczniów będzie doskonaliło swoje umiejętności w czterogwiazdkowym Hotelu de Campanille Barbera. Oprócz wyjazdu do Hiszpanii, kolejnych dziesięcioro uczniów wyjedzie również na 5. tygodni do Wielkiej Brytanii. Uczniowie ci będą pracować w czterogwiazdkowym Hotelu Urban w Grantham. Również na podobne staże wyjedzie w kwietniu do Zwettl w Austrii grupa 6 naszych uczniów. Będą oni doskonalili swoje umiejętności zawodowe w 3 czterogwiazdkowych hotelach położonych w przepięknym krajobrazie Dolnej Austrii. Oprócz możliwości podniesienia swoich umiejętności zawodowych i językowych nasza młodzież realizowała będzie także program kulturowy, m.in. zwiedzając Barcelonę, Gironę, Wiedeń oraz Londyn i Lincoln, a także inne ciekawe miejsca położone w pobliżu zakwaterowania. Miłą niespodzianką dla reprezentantów naszej szkoły w Anglii, Austrii i Hiszpanii będzie pobierane cotygodniowo kieszonkowe, które z pewnością wystarczy na udane zakupu w Primarku. Kolejne wyjazdy naszych uczniów na staże zagraniczne w ramach nowego projektu Erasmus+, przewidziano już na przełomie maja i czerwca 2017 roku. Nasza młodzież wyjedzie wówczas do Grantham (9 osób), Barcelony (8 osób) i Fusch w Austrii (6 osób). Wszystkie koszty wyjazdów sfinansowane są ze środków pozyskanych z funduszy Unii Europejskiej.