monin2017800Dnia 7 grudnia 2017 w Warszawie odbyła się piąta Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego MONIN Cup Junior 2017 organizowanego przez SCM sp. z o.o., wyłączny importer MONIN oraz Vitamix w Polsce.

Podczas Gali 28 uczniów szkół średnich z całego kraju, rywalizowali o cenne nagrody, w tym o zagraniczny wyjazd na zawody międzyszkolne. Gala Finałowa odbyła się w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Majdańskiej 30/36 w Warszawie.

Uczniowie zmierzyli się w kategorii Long Drink przygotowując na scenie koktajle bezalkoholowe zgodnie ze sztuką barmańska i swoimi zgłoszonymi autorskimi recepturami na bazie produktów MONIN. Nad prawidłowym i merytorycznym przebiegiem konkursu czuwało Stowarzyszenie Polskich Barmanów (SPB) oraz Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów (MSBiS). Wyselekcjonowani sędziowie oceniali młodych barmanów pod względem technicznym, a Jury jawnie w stylu włoskim ocenili koktajle pod względem smaku, zapachu i wyglądu.

Nasza reprezentantka Wiktoria Zacher z klasy 2 et spisała się na medal zajmując II miejsce na podium w tym prestiżowym konkursie.